smagen

خدمات اسماگن:

 • سرعت پاسخگویی بالا
 • استفاده از قطعات با کیفیت
 • سرویس کار متخصص و حرفه ای
 • تعمیر در محل
 • خدمات رایگان در مدت گارانتی

سعی در ایجاد آسایش هر چه بیتشر شما دارد.

ارتباط با پشتیبانی

سوالات متداول

از تاریخ  نصب به مدت24ماه میباشد، اما در صورت مراجعه به سایت اسماگن www.smagenhome.com  و تکمیل قسمت ثبت گارانتی این زمان از 24 ماه به 28 ماه افزایش می یابد.

آسیب های ناشی از حمل و نقل، عدم نگهداری درست از دستگاه مانند ضربه شدید، نوسانات برق، عدم رعایت درست اصول پخت و پز و استفاده از محلول های پاک کننده غیر استاندارد که باعث آسیب رساندن به محصول می گردد.

همچنین نصب و تعمیر دستگاه توسط افراد سودجو و غیرمجاز و همچنین فاکتور و  ضمانت نامه مخدوش، ناقص و بدون مهر دستگاه را از گارانتی خارج می کند.

پس از نصب و آموزش دستگاه، برگه خدمات حتما باید توسط سرویسکارآلیش تکمیل شده و مهر و امضا شود.

بله، سرویس کار موظف بوده بعد از اتمام نصب کامل دستگاه و تست آن، آموزش کار با دستگاه و نحوه استفاده از آن را به خریدار بدهد (آموزش پخت انواع غذا مانند، کیک، شیرینی و … از وظایف سرویسکار و خدمات آلیش  نیست ).

توجه داشته باشید که برای استفاده از گارانتی ارائه آن به سرویسکار الزامی است.

خدمات جهت نصب و سرویس محصولات در مدت زمان ۲۴ ساعت انجام می‌پذیرد.

شماره سریال محصول که روی جعبه مشخص شده را به شماره 100004358 پیامک  ارسال نمایید. (توجه داشته باشید برای تسریع در خدمات به جای تماس تلفنی، پیامک ارسال نمایید. دقت داشته باشید.

 • مراجعه به سایت اسماگن smagenhome.com و تکمیل اطلاعات درخواستی
 • ارسال پیامک به شماره 100004358
 • تماس با شماره تلفن 021-79238

ارسال در روبیکا یا واتس اپ 09372805651          

جعبه محصول اگر توسط فردی غیر از سرویسکار آلیش گاز باز شود شامل گارانتی نخواهد شد.

هزینه ایاب و ذهاب در صورتیکه در محدوده تهران باشد به عهده شرکت می باشد.

خدمات گارانتی فقط برای تعمیر دستگاه ها بوده که شامل تعویض قطعات و دستمزد می گردد. وارنتی تامین قطعات به مدت 5 سال بعد از اتمام دوره گارانتی می باشد.

سوالات متداول مایکروویو

دستگاه ماکروفر ممکن است به دلیل ایراد قطعات داخل دستگاه، استفاده نادرست، نوع یا وزن ظروف مورد استفاده و … صدای غیر عادی داشته باشد.

گاهی مشکلات برق باعث می‌شود مایکروویو روشن نشود.

 • پریز برق منزل را بررسی کنید، مشکلی نداشته باشد. برای کنترل می‌توانید دستگاه دیگری مانند جاروبرقی را به پریز برق بزنید تا معلوم شود پریز سالم است و برق در آن جریان دارد.
 • در صورتی دستگاه به واسطه محافظ یا سه راهی به پریز برق وصل باشد، از آنها جدا کرده و مستقیم به پریز برق مستقل وصل کنید. حتی اگر دستگاه دیگری با محافظ کار کرد، حتما مایکرو را از آن جدا کرده و به صورت مستقیم به پریز برق بزنید.
 • اگر دوشاخه برق مایکروفر از نظر ظاهری دفرمه شده است، باید توسط تکنسین تعمیر تعویض شود.

در صورتی که پنل نمایشگر برق دارد اما انتخاب برنامه صورت نمی گیرد بررسی کنید قفل کودک فعال نباشد (اگر با انتخاب کلیدها را 5 ثانیه نگاه داشته تا از حالت قفل خارج شود)

در صورتی که مایکروویو جرقه می‌زند، نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

 • از ظروف فلزی یا ظروفی که دارای تزئینات آبکاری هستند، استفاده نکنید.
 • پایه‌های بلند و کوتاه را با توجه به برنامه‌ استفاده کنید. از سه‌پایه در برنامه‌ی مایکرو استفاده نکنید زیرا احتمال آب شدن پین‌های سه‌پایه و ایجاد جرقه وجود دارد.
 • استیل داخل دستگاه و همچنین متعلقات مایکروویو را تمیز کنید. دقت کنید که چربی‌ها از بین برود.
 • از ظروفی که لب‌پریدگی دارد استفاده نکنید.
 • ممکن است جرقه به دلیل آب شدن پین‌های زیر سه‌پایه و یا خط و خش ایجاد شده بر روی درپوش بخارپز باشد. در این صورت لازم است قطعه را تعویض کنید. توصیه می‌کنیم متعلقات مایکروویو را با سیم ظرفشویی و هر آنچه باعث خط و خش می‌شود، شستشو ندهید.

اگر دستگاه حین گرم کردن یک لیوان آب بر روی سینی جرقه می‌زند، نیاز به بررسی از سوی تکنسین است.

همچنین نصب و تعمیر دستگاه توسط افراد سودجو و غیرمجاز و همچنین فاکتور و  ضمانت نامه مخدوش، ناقص و بدون مهر دستگاه را از گارانتی خارج می کند.

در صورتی که داخل دستگاه تمیز است اما در برنامه‌ی مایکرو دود می‌کند و دود به همراه بوی غیرطبیعی است، نیاز است دستگاه شما بررسی شود.

اگر مایکروویو در برنامه‌ی گریل و کانوکشن دود می‌کند، بدنه‌ی داخلی و گریل را پاک کنید.

چنانچه مدت زیادی از آخرین مرتبه‌ی استفاده‌ی برنامه‌ی گریل می‌گذرد و در حال حاضر در حین استفاده از این برنامه دود می‌کند، به دلیل ایجاد چربی بر روی گریل است؛ طبیعی است و باید پاکسازی صورت گیرد.

بهتر است برای بررسی یک لیوان آب را روی سینی قرار دهید و برنامه‌ی گریل را به مدت 15 دقیقه انتخاب کنید تا دستگاه دود کند. سپس داخل دستگاه را با یک دستمال تمیز پاک کنید.

در صورت عدم رفع ایراد برای تعمیر دستگاه  اقدام کنید و با قسمت خدمات و یا نمایندگان آلیش تماس حاصل فرمایید.

توجه داشته باشید تخم مرغ را هیچگاه نباید با پوست داخل مایکروویو قرار دهید. برای قرار دادن مواد غذایی که دارای غشاء هستند همانند زرده‌ی تخم مرغ، سیب زمینی، میوه و … قبل از پخته شدن، می‌بایست غشای آن را با چنگال سوراخ نمود.

نکته: در صورت ترکیدن تخم مرغ داخل مایکروویو، لازم است دستگاه به تعمیرگاه تحویل داده شود و یا برای بررسی دستگاه از سوی کارشناس اقدام نمایید.

ظروفی که در تقسیم بندی‌های زیر قرار می‌گیرد را نمی‌توان در مایکروویو قرار داد:

 • هر نوع ظرف فلزی از قبیل آلومینیوم، استیل، لعابی، چدنی، تفلون، مسی، روحی، برنجی، برنزی، طلایی و نقره‌ای
 • فویل، کاغذ کره، زرورق ساندویچ، ظروف غذاهای آماده و قوطی کنسرو
 • ظروف کریستال تراش خورده

زمانی که دستگاه با توان پخت پایین کار می کند، ممکن است چراغ داخلی دستگاه خاموش گردد که این موضوع امری طبیعی است .

در حالت آماده بکار دکمه stop/clear را  برای 3 ثانیه نگه دارید. یک بوق ممتد شنیده خواهد شد که نشانگر ورود دستگاه به حالت قفل کودک است و علامت  🔑 روشن میگردد در صورت تنظیمات ساعت ، روی صفحه نمایش ساعت نشان داده خواهد شد درغیر اینصورت 0:00 نمایش داده میشود و قفل کودک فعال می گردد .

باز کردن قفل :در حالت قفل دکمه stop/clear را  برای3 ثانیه نگه دارید بوق ممتد شنیده خواهد شدکه بیانگر غیر فعال شدن حالت قفل است🔑 خاموش می شود .